Dezastru pentru Brazilia la CM Fotbal din Rusia! Belgienii l-au trimis acasă pe Neymar!

Semifinalele Campionatului Mondial de Fotbal din Rusia vor fi disputate exclusiv de echipele din Europa. Belgia a produs șocul zilei învingând cu 2-1 Brazilia!

În primul sfert de finală, Franța a eliminat Uruguay și a devenit prima semifinalistă a competiției.

Brazilia a fost eliminată de la Campionatul Mondial de Fotbal din Rusia și trofeul va rămâne în Europa! În competiție au rămas doar echipe de pe bătrânul continent. ”Diavolii roșii” i-au scos din cursa pentru cursăă pe brazilieni.

Belgia a condus cu 2-0 Brazilia la pauză după și autogolul lui Fernandinho și golul senzațional al lui De Bruyne, după o pasă a lui Lukaku, în minutul 31. În minutul  76 R. Augusto a înscris și suproterii brazilieni își făceau din nou speranțe.  Brazilienii au mai avut câteva ocazii mari pe care le-au ratat însă cu seninătate, iar în ultimele minute de joc portarul belgian a scos magistral o minge trimisă de Neymar care se îndrepta către vinclul porții.