În legătură cu violenţele din Bucureşti, care au fost identificați că provin din galerii, nu sunt neapărat violenţi. Noi cei din galerii nu suntem adepţii violenţei. Nu vreau să le caut eu scuze, nu avem de-aface cu ei, dar se manifestă probabil aşa şi din cauza modificării abuzive a Legii 4 privind violenţa în sport. Este o modificare abuzivă, pentru că suporterii nu mai au libertate, sunt văzuţi ca nişte infractorii. Au ajuns cei din galerii să facă puşcărie mai mult decât infractorii şi violatorii. Suporterii nu mai au prezumţia de nevinovăţie", a precizat Florin Dobre. În urma violenţelor provocate de unii tineri, şase protestatari au fost reţinuţi, iar trei jandarmi au fost răniţi la Piteşti.
Marţi, 22 Mai 2012 23:00
Galeria FC Argeş nu are de-a face cu violenţele de la Piteşti
Sport
- Fiul magnatului de la Conarg, Valentin Vişoiu- cea mai bună performanţă românească în GP 3 12:54
- Steaua – Dinamo 3-2 12:34
- Penescu si Porumboiu trebuie sa ii dea 1 miliard lui Dorinel Munteanu 10:59
- România, campioană europeană la gimnastică: aur la Bruxelles 23:26
- Dramatism pe Santiago Bernabeu. Bayern vs Chelsea in finala UCL 23:23
- CS Mioveni – Rapid 1-2: Victoria i-a urcat pe giuleşteni pe locul 2 18:21
- CS Mioveni - Oţelul Galaţi 1-2 08:23
Florin Dobre, preşedintele Ligii Suporterilor FC Argeş, a ţinut să sublinieze că suporterii FC Argeş care au participat la protestele de duminică şi luni seara nu au nicio legătură cu violenţele din această seară.
" Noi participăm la miting ca români nemulţumiţi. Înainte de a fi suporter, eşti român. Nu am avem nicio legătură cu violenţele din această seară din Piteşti şi nu trebuie să fim asociaţi cu asta. Nu susţinem violenţa, nu acesta este scopul acestor proteste.
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/proarges/public_html/components/com_k2/templates/CAT/item.php on line 286
Editorial
Fiind cam stătut şi nevorbit în ultima vreme, Traian Băsescu s-a dezlănţuit într-un recital de politologie neaoşă în faţa unui auditoriu românesc de… detalii
TopNews
POZA ZILEI

Inelele olimpice, de dimensiuni uriase, pe o barca ce pluteste pe raul Tamisa, in preambulul JO.


