Video! Lucien Hora a câștigat Trofeul Câmpulung Muscel 2019 si a devenit campion national

Vreau să câștig Trofeul Câmpul Muscel! Asta a declarat Lucien Hora în conferința de presă de vineri care a precedat etapa a VIII-a a Campionatului Național de Viteză în Coastă. Și asta a și făcut! Revenit pe traseul de la Lerești-Voina, Lucien Hora a dominat această competiție precum si titlul de campion national. Se pare că Hora se simte ca acasă la Câmpulung, unde a castigat marele trofeu de fiecare dată când a concurat și, adiacent, titlul de campion național. Asta s-a întâmplat și acum.

Lucien Hora a câștigat Trofeul Câmpulung Muscel 2019. Emil Nestor a terminat pe doi, iar pe trei s-a clasat Bogdan Cuzma.

Premierea de pe traseu a fost făcută de vicepreșdeintele FRAS Cătălin Nicolaescu, administratorul Consiliului Județean Argeș Maria Dinu și vicepreședintele CJ Argeș Simona Brătulescu.

Spectacolul a fost asigurat un camion de curse Scania al unui om de afaceri italian pasionat de sporturile cu motor, care a făcut deliciul publicului cu cerculețele făcute. Super-spectacol a făcut și Vali Porcișteanu care a alergat cuminte, doar pentru a-și face ultimele reglaje la bolidul său înainte de cursa unde ar putea câștiga titlul de campion național de Raliuri, la Cluj. Și totuși, la ultima coborâre, a urmat show-ul total făcut de campionul inimilor de la Trofeul Câmpulung Muscel, Vali Porcișteanu. Publicul a fost mai numeros ca niciodată, însă a avut ce vedea. Cei 67 de concureți au făcut un spectacol de zile mari, după ce, în prima zi, cea de recunoașteri, doi bolizi au fost impllicați în accidente care i-au scos de pe traseu.

La ora 17,30 este preconizată premierea de la Primăria Câmpulung, care poate fi urmărită live pe pagina de Facebook a Trofeului Câmpulung Muscel