FC Argeș, victorie cu Poli Iași. Malele, imperial

FC Argeș a dat dovadă de tărie de caracter și a reușit să depășească înfrângerea la scor de la Cluj și păstrează speranțe pentru play-off. Formația din Trivale a dispus de Poli Iași cu 2-1 pe stadionul Nicolae Dobrin. Din nou, prestația lui Malele a fost imperială.
Ion Crăciunescu, 70 de ani, fost mare arbitru internațional, consideră că FC Argeș ar mai fi trebuit să beneficieze de un penalty în partida câștigată cu Poli Iași, scor 2-1.Piteștenii au deschis rapid scorul. Frăsinescu a comis o gafă impardonabilă în minutul 6, când l-a doborât în careu pe Meza Colli. Golgeterul Cephas Malele a transformat cu siguranță. Tot el a semnat și reușita de 2-0, în al doilea minut al reprizei secunde. A preluat între apărătorii centrali adverși, șutat la colțul scurt și a ajuns la 10 reușite stagionale.